Skip to content Skip to footer

Jaką rolę pełnią uszczelki do kabiny prysznicowej?

Przeciekająca kabina prysznicowa jest ogromnym problemem. Nie tylko prowadzi do nadmiernego zużycia wody, ale również zmniejsza poziom ergonomii pomieszczenia. Kałuże tworzące się na podłodze mogą nieść za sobą liczne szkody. Prostym rozwiązaniem tego kłopotu jest zakup dobrej jakości uszczelek, które odpowiadają za zatrzymywanie cieczy.

Do czego służą uszczelki prysznicowe?

Uszczelki do kabiny prysznicowej pełnią bardzo ważną rolę. To właśnie one zapewniają prawidłowe działanie sanitariatów. Odpowiadają za tamowanie wycieków przy drzwiach i ściankach. Sprawiają, że kąpiel staje się bezpieczna, a zarazem komfortowa.

Nie każdy wie, że uszczelki do kabiny prysznicowej ulegają naturalnemu zużyciu, a więc wymagają systematycznej wymiany. Nie można również zapomnieć o systematycznym czyszczeniu. Jest to jedyny sposób do tego, aby zapobiec gromadzeniu się brudu i bakterii.

Z jakich materiałów wykonywane są uszczelki?

Uszczelki do kabiny prysznicowej wykonywane są z wielu różnych materiałów, więc wszystko zależy od producenta. Doskonałym wyborem wydają się być akcesoria z PVC. To tworzywo o podwyższonej wytrzymałości i odporności na negatywne działanie czynników zewnętrznych.

Warto wspomnieć, że PVC nie pochłania wody, ani pary wodnej. Ponadto, nie wykazuje podatności na szkodliwe działanie środków chemicznych wykorzystywanych do czyszczenia. Właśnie dlatego przez długi czas zachowuje pierwotne właściwości.

Jak zamontować uszczelkę prysznicową?

Montaż uszczelek do kabiny prysznicowej nie jest skomplikowany, jednak wymaga sporej dokładności. Bardzo ważne jest, by przed zakupem potrzebnych akcesoriów dokonać niezbędnych pomiarów. Dużą rolę odgrywa również kompleksowe przygotowanie powierzchni.

Pierwszym krokiem jest zdemontowanie starych uszczelek. Nie powinno stanowić to żadnego wyzwania, jednak wiele zależy od tego, w jaki sposób zostały one przymocowane. Następnie należy przejść do odtłuszczania oraz osuszania podłoża. Wilgotne lub tłuste osady mogą osłabić trwałość łączenia.

Leave a comment