Skip to content Skip to footer

Propozycje zabaw urodzinowych dla dzieci w różnym wieku

Urodziny dla dzieci w Częstochowiesą sporym wyzwaniem dla każdego rodzica, który chce zapewnić niezapomnianą imprezę swoim pociechom. Znalezienie i zorganizowanie atrakcji dla szkrabów tak, by były dla nich ciekawe, ale też bezpieczne nie jest wcale tak trudne, jak może się wydawać na początku. Poniżej przedstawiamy propozycje zabaw dla dzieci w różnym wieku.

Zabawy dla maluchów w Częstochowie

Maluchy w wieku przedszkolnym uwielbiają różnego rodzaju zabawy ruchowe. Dlatego idealnym miejscem na urodziny dla dzieci w wieku 4-6 lat jest plac lub sala zabaw. Wszędzie, gdzie będą one się mogły wyszaleć w basenie z kulkami, na bezpiecznych torach przeszkód, zjeżdżalniach czy w małpich gajach – będą wniebowzięte.

Inna, idealna dla dzieci w tym wieku atrakcja to malowanie twarzy. Wiele miejsc, gdzie można zorganizować urodziny dla dzieci, oferuje taką aktywność. Maluchy chętnie podejmą się też różnego rodzaju zabaw plastycznych, jak lepienie z masy solnej czy innych mas sensorycznych.

Zabawy dla dzieci w wieku szkolnym

Dzieciaki w wieku 7-10 lat uwielbiają uczyć się przez doświadczenia. Dlatego świetnym pomysłem na atrakcję dla nich będzie samodzielne wytwarzanie eksperymentów. Wiele sal zabaw ma w swojej ofercie takie aktywności. Tworzenie wulkanów, wybuchów itd. jest świetną zabawą.

Jeśli nasze dziecko i jego przyjaciele są wielbicielami sportu i nie usiedzą w miejscu choćby przez chwilę, możemy zastanowić się nad organizacją imprezy w parku trampolin czy parku linowym. Zabawa na pewno będzie przednia!

Dzieciaki w wieku 7-10 lat zwykle mają też już swoje ulubione postacie. Dlatego mogą cieszyć się z imprezy urodzinowej tematycznej, np. w stylistyce Harry’ego Pottera, Minecraft czy Marvela.

Aktywności dla młodych nastolatków

Dzieciakom w wieku powyżej 11. roku życia często wydaje się, że są już praktycznie dorośli. Dlatego też nie zadowolą się oni wizytą na sali zabaw. Dla nich idealnym miejscem na urodziny będzie kino. Wiele multipleksów ma w swojej ofercie organizację urodzin dla dzieci, a małe, studyjne kina pozwalają na prywatne, zamknięte seanse.

Jak widać, jeśli dobrze dobierzemy atrakcje na imprezie urodzinowej dla naszego dziecka, mamy szansę sprawić mu ogromną radość. Trzeba tylko dobrze zrozumieć jego potrzeby i możliwości, by sprawić mu wspaniały prezent.

Leave a comment