Skip to content Skip to footer

Wybór zawiesi wężowych – o czym pamiętać?

Dobór odpowiednich narzędzi pozwoli w sprawnym i bezpiecznym zorganizowaniu transportu – warto pamiętać o tym, że podczas podnoszenia i przenoszenia towarów doskonale sprawdzą się między innymi różnego rodzaju haki, dźwigi oraz wytrzymałe pasy transportowe.

Właściwości zawiesi wężowych

Odporne i wytrzymałe zawiesia wężowe wykorzystywane są podczas transportu wielu różnych towarów – specjalnie opracowana konstrukcja zawiesi tego typu umożliwia bezpieczne przenoszenie nawet bardzo delikatnych ładunków. Zawiesia wykonane z wysokiej jakości poliestru charakteryzują się gładkością, dzięki czemu nie rysują i nie uszkadzają powierzchni podnoszonego towaru.

Poza tym nowoczesne zawiesia wężowe cechuje także wysoki poziom giętkości, przez co mogą być one wykorzystywane do podnoszenia ładunków, w przypadku których niemożliwym jest użycie haków – warto pamiętać o tym, że w tym wypadku mocowanie zawiesia odbywa się poprzez dokładne obwiązanie towaru.

Zastosowanie zawiesi wężowych

Nowoczesne i wytrzymałe zawiesia znajdują szereg rozmaitych zastosowań – zawiesia poliestrowe, dzięki możliwości dokładnego obwiązania ładunku, stosowane są między innymi podczas przenoszenia i transportu ładunków pozbawionych zaczepów.

Oprócz tego, ze względu na gładką i śliską powierzchnię, odpowiednio dobrane zawiesie bardzo często używane są także do przenoszenia ładunków ze zdobieniami – gładka powierzchnia zawiesia chroni towar przed zniszczeniem, przyczyniając się do znacznego usprawnienia całego procesu.

Wybór zawiesi wężowych – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup zawiesi transportowych warto pamiętać o starannym dopasowaniu rodzaju i jakości wybieranych rozwiązań do specyfiki i potrzeb danej branży – w tym wypadku warto pamiętać między innymi o tym, że poszczególne rozwiązania mogą różnić się między innymi grubością, długością czy maksymalnym udźwigiem.

Wybierając skuteczne zawiesia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania zgodne z obowiązującymi wymogami – nie można zapominać o tym, że zakup atestowanych zawiesi wężowych okaże się zdecydowanie lepszym pomysłem niż kupowanie tańszych, niesprawdzonych odpowiedników.

Leave a comment