Skip to content Skip to footer

Zestaw do nurkowania – dobierz indywidualnie do swoich potrzeb

W ciepłym morzu, w oceanie, a może w jaskini? – Nurkowanie można uprawiać w różnych miejscach, ale potrzeba do tego mniej lub bardziej zaawansowanego sprzętu. Jak wybrać zestaw do nurkowania i na co zwrócić uwagę?

Przemyśl, w jakich warunkach będziesz nurkować

Najważniejszym kryterium wyboru sprzętu do nurkowania są warunki i miejsca, w jakich będzie odbywać się nurkowanie. Możemy mówić o najprostszej dyscyplinie, jaką jest snorkeing, która polega na utrzymywaniu się na powierzchni i po prostu oglądaniu przez maskę, co dzieje się pod wodą, ale można również schodzić na znacznie większe głębokości, a nawet nurkować w jaskiniach – wtedy nasz sprzęt musi być znacznie bardziej zaawansowany.

Podstawowy zestaw do nurkowania, który sprawdzi się na urlopie nad ciepłymi morzami, to trzy najważniejsze elementy, czyli maska, płetwy oraz fajka. Jeśli nasze nurkowanie będzie bardziej zaawansowane, to musimy również pomyśleć o piance, sprzęcie powietrznym i innych dodatkowych elementach, które na pewno pomoże nam dobrać kompetentny sprzedawca w sklepie sportowym.

Maska, płetwy i fajka, czyli zestaw do snorkeingu

Najprostszy komplet do nurkowania, który w zupełności wystarczy nam do nurkowania na urlopie, to po prostu maska, płetwy oraz fajka. Musimy jednak ten sprzęt dobrać indywidualnie – maska powinna być idealnie dopasowana – oznacza to, że gdy założymy ją na twarz i wciągniemy powietrze, to szczelnie przyssie się do naszej twarzy.

Ponadto warto także zwrócić uwagę na jakość poszczególnych elementów – im lepsza, tym również przyjemniejsze nurkowanie. Sprzęt powinien również posiadać odpowiednie atesty. Jeśli nie chcemy co roku inwestować w nowy sprzęt – wystarczy jeden porządniejszy zakup, a to wcale nie oznacza najdroższego zestawu.

Uzupełniaj swój zestaw wraz ze stopniem zaawansowania

Na początek wystarczy nam podstawowy zestaw do nurkowania, który zakupimy w każdym sklepie sportowym. Jeśli jednak połkniemy bakcyla nurkowania i będziemy chcieli uczynić je bardziej zaawansowanym, to wtedy stopniowo możemy uzupełniać zestaw o kolejne akcesoria.

Im bardziej zaawansowane nurkowanie, tym więcej potrzebujemy dodatkowych akcesoriów. Na pewno musimy posiadać piankę do nurkowania w ciepłych lub zimnych wodach, a także sprzęt powietrzny, z którym zjedziemy głębiej pod wodę.

Zestawy do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl

Leave a comment