Skip to content Skip to footer

Badania genetyczne przed ciążą – gdzie je wykonać?

Badania genetyczne przed ciążą – gdzie je wykonać?

Współczesna medycyna oferuje ogromne możliwości. Jedną z nich są badania genetyczne na nosicielstwo poważnych chorób, które można przekazać potomstwu. Dlaczego warto wykonać je przed planowaną ciążą? Gdzie zrobić testy genetyczne na najczęściej występujące choroby?

Zdrowa ciąża – jak ją zaplanować

Do ciąży warto podejść jak to projektu. To spore obciążenie dla organizmu kobiety i ogromna zmiana w życiu pary, warto się dobrze się przygotować. Co zrobić, by maluch urodził się zdrowy? Po pierwsze, trzeba zadbać o siebie. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni zatroszczyć się o dobrze zbilansowaną dietę oraz regularną aktywność. Warto także wykonać komplet badań.

Kiedy warto zdecydować się na testy genetyczne przed ciążą?

Jednym z badań, które warto wykonać przed podjęciem starań o dziecko, powinny być testy genetyczne. Te wskazane są parom, które mają problemy z zajściem w ciążę, ale też tym, które chcą wykluczyć ryzyko poważnych chorób u dziecka.Badania genetyczne, takie jak www.gyncentrum.pl/panel-preconception, pozwolą świadomie podejść do planowania rodzicielstwa. Wykluczenie chorób uspokoi przyszłych rodziców, a stwierdzenie nosicielstwa pozwoli skorzystać z nowoczesnych narzędzi współczesnej medycyny, by ograniczyć ryzyko przekazania choroby dziecku.

Gdzie na badania genetyczne przed ciążą?

Badania genetyczne dla planujących ciążę oferuje ośrodek Gyncentrum. Przed podjęciem starań o dziecko, najlepiej wykonać panel dla par: www.gyncentrum.pl/panel-preconception. Komplet badań ustali nosicielstwo najczęściej występujących chorób genetycznych, takich jak mukowiscydoza, fenyloketonuria czy rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Testy genetyczne to najlepszy sposób na spokojną, bezpieczną ciążę – u większości osób wykluczają ryzyko przekazania ciężkiego schorzenia dziecku i pozwalają w pełni cieszyć się oczekiwaniem na malucha.

Leave a comment