Skip to content Skip to footer

Jak sprytnie zamaskować rury w starym domu?

Rury grzewcze, sanitarne, gazowe to zmora właścicieli starych domów i mieszkań. Takie instalacje nie wyglądają zbyt estetycznie, dlatego warto je w odpowiedni sposób zabudować? Jak to zrobić?

Nieestetyczne rury w ścianie

Jak zabudować rury w ścianie, aby pomieszczenie było estetyczne? Możliwości jest sporo, dlatego bez wątpienia będziemy w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Jedną z najpopularniejszych metod jest obudowa płytami kartonowo-gipsowymi, fornirowanymi lub płytami MDF. Można zdecydować się również na zastosowanie osłon z poliwęglanu lub bambusa, skorzystać z gotowych maskownic, albo po prostu na pomalowanie rur w kolorze ściany. O ile malowanie rur, czy ukrywanie ich za zasłonami jest najprostszym rozwiązaniem, to zabudowa rur za pomocą płyt jest dużo bardziej czasochłonna. Jak zabudować rury? Oczywiście zabudowa rur za pomocą płyt wcale nie jest skomplikowana i z takimi pracami poradzi sobie każdy, kto choć trochę zna się na majsterkowaniu. Jeżeli nie mamy pojęcia o tym, jak estetycznie ukryć rury zawsze można poszukać informacji i porad w sieci oraz przejrzeć filmy instruktażowe.

Maskownice

Maskownice, czyli specjalne osłony wykonane z poliwęglanu to zdecydowanie jeden z najprostszych sposobów na to, aby zamaskować rury w pokoju. Gdy nie chcemy przestawiać mebli i robić specjalnych konstrukcji z płyt, maskownica będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Wybór gotowych maskownic jest bardzo duży, dlatego na pewno uda nam się dobrać taką, która będzie odpowiednia do naszego domu lub mieszkania.

Leave a comment