Skip to content Skip to footer

Czy linoleum do salonu to dobre rozwiązanie?

Kiedy właściciele nowego domu lub mieszkania zastanawiają się nad podłogami, zwykle pojawia się dylemat i trudno wybrać pomiędzy wykładziną dywanową, panelami, a posadzką ceramiczną. Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Czy linoleum do salonu dobrze się sprawdza?

U kogo sprawdzi się linoleum do salonu?

Linoleum jest materiałem naturalnym, zatem jest to świetny wybór dla osób, które nie lubią tego, co sztuczne i pragną żyć w zgodzie ze środowiskiem i naturą. Linoleum w salonie i nie tylko znakomicie sprawdza się wszędzie tam, gdzie mieszkają alergicy i osoby chore na astmę. Materiał ma właściwości antybakteryjne. Na powierzchni nie mnożą się bakterie. Nie trzeba obawiać się nadmiaru kurzu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Warto zwrócić uwagę na fakt, że linoleum jest materiałem, który łatwo utrzymać w czystości. To szczególnie ważne tam, gdzie maluchy bawią się na podłodze. Jeśli coś spadnie na ziemię, sąsiedzi nie przyjdą ze skargą, ponieważ linoleum dobrze tłumi takie hałasy. Po raz kolejny można bez obaw stwierdzić, że linoleum dobrze sprawdzi się tam, gdzie mieszkają dzieci. Maluchy uwielbiają dotykać takiej powierzchni jak linoleum, ponieważ jest to powierzchnia miękka i ciepła.

Do jakich wnętrz pasuje linoleum?

Linoleum zostało wynalezione w połowie XIX wieku, zatem nie jest to nowy materiał. Jednak świetnie wygląda w nowoczesnych pomieszczeniach. Wydaje się, że doceniają go szczególnie miłośnicy wnętrz aranżowanych w duchu minimalizmu. Jednak nie trzeba aż tak mocno się ograniczać. Z pewnością niejeden architekt wnętrz potrafi tak zaprojektować mieszkanie, aby wkomponować podłogę z linoleum we wnętrze bardziej starodawne, antyczne.

Inne ważne cechy linoleum

Co może stanowić przewagę linoleum nad innymi materiałami? Jest to materiał bardzo trwały, wytrzymały. To świetna propozycja dla osób, które pragną stworzyć dom lub mieszkanie, w którym przez długie lata nie będzie potrzeby remontu. Co ważne, cena linoleum jest bardzo przystępna, a materiał cechuje również wysoka elastyczność. Wiele osób wybiera linoleum nie tylko do salonu, ale również do pozostałych pomieszczeń, ponieważ po przeanalizowaniu zalet i wad wszystkich dostępnych materiałów wychodzi, że to właśnie linoleum jest najlepszym rozwiązaniem.

Leave a comment