Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę przy zakupie krzesła biurowego?

Czym należy się kierować przy zakupie krzesła biurowego? Co zrobić, aby długotrwałe siedzenie na fotelu biurowym nie wpływało nie korzystnie na nasz kręgosłup?

Zapoznaj się z poradnikiem dotyczącym doboru odpowiedniego fotela biurowego i wyposaż swoje biuro w wygodne i ergonomiczne krzesła biurowe.

Niewłaściwa postawa ciała prowadzi do skoliozy

Jeżeli nasza praca polega na siedzeniu przez wiele godzin przed komputerem, najważniejszą kwestią powinien być wybór odpowiedniego fotela biurowego.

Tylko krzesła biurowe ergonomiczne zapewnią podczas pracy prawidłową postawę ciała, a tym samym nie będą prowadziły do skrzywień kręgosłupa czy innych niedogodności w postaci bólów stawów oraz mięśni.

Dlatego każdy właściciel firmy powinien przede wszystkim zainwestować w zdrowie swoich pracowników, zapewniając każdemu z osobna odpowiednie krzesło biurowe obrotowe oraz dostosowane do niego równie wygodne i ergonomiczne biurko.

Dlaczego zakup dobrego fotela biurowego jest tak istotny?

Wybierając krzesło biurowe obrotowe, powinniśmy zwrócić uwagę, aby miało ono regulację wysokości oraz głębokości siedziska, regulację podłokietników oraz możliwość regulowania oparcia. Wszystko po to, aby nawet wielogodzinna praca przy komputerze odbywała się w jak najlepszej pozycji ciała.

Także w czasie wypoczynku, który przy pracy biurowej jest wskazany, fotel obrotowy powinien posiadać funkcję rozłożenia, abyśmy mogli swobodnie wyciągnąć się, rozciągając nasze zmęczone ciało. dlatego dla pełnego bezpieczeństwa i odpowiedniego komfortu w pracy, krzesła biurowe powinny być wybierane zgodnie z zasadami ergonomii i BHP.

Najważniejsza jest wygodna pozycja ciała

Stabilne oparcie z opcją regulacji nachylenia, komfortowe i miękkie siedzisko z możliwością regulowania głębokości oraz odpowiednio wyprofilowany zagłówek i regulowane podłokietniki, to najważniejsze cechy, jakie powinny mieć krzesła biurowe ergonomiczne, aby każda osoba spędzająca wiele godzin przed komputerem, mogła pracować i dbać o zdrowie swojego kręgosłupa jednocześnie.

Leave a comment