Skip to content Skip to footer

Czym są ścianki szklane loftowe?

Modny w architekturze styl loft wprowadził także trend instalowania ścianek szklanych w naszych domach i mieszkaniach. Szyby oddzielające przestrzeń przestały się więc kojarzyć z korporacjami a zaczęły być wyznacznikiem dobrego smaku i znajomości najnowszych trendów wnętrzarskich. Przyjrzyjmy się więc czym są i gdzie się najlepiej sprawdzą transparentne ścianki.

Ścianki szklane loftowe – co to takiego?

Ścianki szklane loftowe to nic innego jak przeszklenia stosowane wewnątrz mieszkań, hoteli czy restauracji, które zastępują tradycyjne betonowe ściany. Stanowią one element konstrukcyjny, oddzielający poszczególne strefy we wnętrzach a także ważną dekorację, która stanowi znak rozpoznawczy stylu loft.

Szklane ścianki loftowe niewiele mają jednak wspólnego z odgradzającymi szybami, które znamy między innymi z siedzib banków. Loftowe ścianki, wzorem XIX-wiecznych fabryk to jakby okna, złożone z wielu szklanych kafelków, scalonych najczęściej czarnymi ramami z żelaza lub aluminium.

Ścianki są wyznacznikiem stylu loft, ponieważ dzięki nim zyskujemy dużą przestrzeń, niczym w ogromnych halach produkcyjnych i nie zasłaniamy ścianami źródeł naturalnego światła. Oprócz tego surowe, metalowe ramy doskonale korespondują z cegłą i czarnymi dekoracjami.

Gdzie warto wstawić ścianki loftowe ze szkła?

Ścianki szklane loftowe można zastosować zarówno w prywatnych mieszkaniach jak i obiektach o charakterze usługowym. Przeszklenia w industrialnym stylu są wręcz idealne do mieszkań zorganizowanych na poddaszach. Mając do dyspozycji dużą, otwartą przestrzeń od razu można ją zaprojektować w taki sposób, aby zamknąć kuchnię czy sypialnię transparentną a nie tradycyjną ścianą.

Dzięki temu stworzymy w mieszkaniu niesamowity klimat i nie stracimy ogromu przestrzeni otwartego poddasza.

Mozaika szklanych szyb, oddzielonych czarnymi ramami to także gwarancja urządzenia w modnym stylu restauracji, hotelu czy ekskluzywnego salonu medycyny estetycznej.

Takie industrialne obiekty usługowe urządzone wzorem Łódzkiej Manufaktury czy warszawskiej Hali Koszyki przyciągają jak magnez bywalców modnych lokali a za nimi także pozostałych klientów.

Jak więc widać ścianki szklane loftowe to udany przepis na stylowe, przestronne mieszkania i designerski lokal usługowy, który klienci pokochają już za sam wygląd!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esglas

Leave a comment