Skip to content Skip to footer

Plafoniery sufitowe

Plafoniery sufitowe są rodzajem nowoczesnych lamp, które można zamontować tam, gdzie się tylko zapragnie. Niezależnie od tego, gdzie chcemy, aby było zamontowane oświetlenie, ze względu na dużą różnorodność modeli, każdy znajdzie odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb.

Jakie są rodzaje plafonier?

Plafony sufitowe montowane są na podobnej zasadzie jak plafony ścienne. Modele lamp oświetleniowych mogą różnić się od siebie wyglądem, kształtem, kolorem oraz dodatkami. W sklepach można spotkać również tzw. półplafony, które będą nadawały się do oświetlenia bocznego.

Plafony sufitowe, najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach, które mają niskie stropy. Ma to związek, z tym że są wyjątkowo płaskie i nie będą w sposób optyczny pomniejszać pomieszczenia. W obecnym czasie najpopularniejszymi modelami plafonów są te w barwie białej, czarnej oraz zbliżonej do odcieni naturalnego drewna. Dużą popularnością cieszą się również plafony miedziane.

Czym są Plafoniery sufitowe?

Plafon jest rodzajem plamy, który zastępuje tradycyjne oświetlenie sufitowe w postaci żyrandolu. Obecnie produkowane lampy sufitowe występują w różnych stylizacjach, które można dopasować do każdej aranżacji wnętrza domu.

Plafoniera daje przyjemne i rozproszone światło, dzięki czemu świetnie będzie sprawdzać się zarówno w dużych, jak i nieco mniejszych pomieszczeniach.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje plafonier sufitowych?

Na rynku można znaleźć bardzo dużo rodzajów plafonów, które różnią się od siebie w zależności od kształtu, rozmiaru, źródła światła oraz materiału, z którego są wykonane. Najpopularniejszymi wyborami, jeżeli chodzi o plafoniery sufitowe, są te, które działają w technologii LED.

Leave a comment