Skip to content Skip to footer

Rękawice nitrylowe

Rękawice nitrylowe mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie konieczna jest ochrona skóry dłoni, a także zabezpieczenie przed przenoszeniem drobnoustrojów i innych ciał obcych. Są one bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, tłuste substancje oraz substancje chemiczne aniżeli ich winylowe, lateksowe oraz foliowe odpowiedniki.

Z czego wykonane są rękawice nitrylowe?

Rękawice nitrylowe powstają na bazie kopolimeru kauczuku syntetycznego. Wykorzystanie tego kopolimeru niesie za sobą różne zalety, takie jak elastyczność, trwałość, wytrzymałość oraz odporność na działanie środków chemicznych. Ponadto patrząc pod kątem higieny, również nie ma najmniejszych powodów do niepokoju. Rękawice nitrylowe są świetną opcją dla osób mających alergię na naturalny lateks.

Rękawice nitrylowe są bardziej odporne na przedarcia, a co za tym idzie, chronią przed zakażeniem się niebezpiecznymi substancjami lub drobnoustrojami. Fakt ten jest niezwykle ważny dla osób pracujących w branży medycznej, gabinetach medycyny estetycznej czy studiach tatuażu.

Jakie są główne cechy rękawic wykonanych z kopolimeru kauczuku syntetycznego?

Stosując rękawice nitrylowe, osoby pracujące w branży medycznej chronią pacjentów przed przenoszeniem patogenów, które mogą znajdować się na ich dłoniach oraz siebie przed przenoszeniem drobnoustrojów drogą krwiopochodną. Rękawiczki z nitrylu zapewniają najwyższe poziom bezpieczeństwa, a przy tym nie uczulają, dlatego będą świetną alternatywą dla rękawiczek wykonanych z naturalnego lateksu.

Ciekawym faktem jest to, że rękawice nitrylowe w przeciwieństwie do rękawiczek lateksowych nie mają specyficznego zapachu. To jest ogromny plus dla osób, które pracują w rękawiczkach bardzo często, a sam zapach lateksu nie jest dla nich przyjemny. Kolejną zaletą rękawiczek nitrylowych jest to, że odpowiednio dobrany rozmiar świetnie dopasowuje się do dłoni, dzięki czemu pozwalają one zachować wrażliwość na dotyk.

Jakie rodzaje rękawic nitrylowych można znaleźć na rynku?

Na rynku dostępne są rękawice nitrylowe klasy medycznej oraz przemysłowej. Jak sama nazwa wskazuje, rękawice medyczne stosowane są w branżach medycznych. Ich zadaniem jest ochrona przed przenoszeniem drobnoustrojów drogą krwiopochodną.

Spośród rękawic medycznych można wyróżnić rękawice chirurgiczne, mikrochirurgiczne oraz diagnostyczne. Rękawice diagnostyczne zazwyczaj stosowane są przez ratowników medycznych oraz lekarzy pierwszego kontaktu. Rękawice chirurgiczne i mikrochirurgiczne stosowane są przez chirurgów oraz pozostały personel medyczny znajdujący się na sali operacyjnej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar

Leave a comment